Svet-Stranek.cz
Liana čarodějnice - výklad z kávové sedliny

KOUZLO KAŠTANŮ:ESOTERIKA - MAGIE

KOUZLO KAŠTANŮMám ráda podzimní čas, to zvláštní období předdušičkové.
Venku finišují zahradnické práce a  úklid zahrad nebo parků před zimou.  Venku je cítit popadané listí, kouř z ohníčků na mezích, sluníčko se opírá do barevných strání. Foukne podzimní vítr a listy ze stromů zlehka poletují na zem. Nastává shrabávání listí, sběr jablek, šípků, ořechů a kaštanů. Něco z té přírody využijeme k podzimní dekoraci, něco na léčivé lektvary, čaje a bylinky, zbytek třeba na čarování.  Mám ráda kaštany.  Víte, co všechno třeba takový kaštánek umí ?

Jírovec maďal (kaštan koňský) je moc sympatický strom, který dokáže vyvažovat energie, plní přání, odpuzuje v létě hmyz,
na jaře zdobí přírodu krásnými květy a je skvělou potravou pro včelky.

Kaštánky jsou pragmaticky dobrým krmivem pro ovce a prasata, ale také se hodně používají jako pomocníčci při léčbě různých neduhů. Kaštany se dokonce v období války používaly jako náhražka mýdla. Kaštany si můžete nasbírat sami, ale dobře slouží i darované. Pozor – neměli by jste sbírat kaštany na nevhodných místech. Třeba na hřbitovech, nebo na místech s negativní energií. Z kaštanů můžeme vyrobit šňupací prášek, různé mastičky, můžeme s nimi i kouzlit.

Helenka Růžičková měla jednu dobrou radu, kterou ráda předávala dál :

Nasbírat tolik kaštanů, kolik nám je let a jeden kaštánek navíc. Kaštánky zabalit do plátýnka, nebo bavlněného pytlíku a vložit nějak šikovně pod polštář, aby nám při spaní nevadily.
Měly by nás chránit nejen před podzimními nemocemi, jako je chřipka a různé viry, od bolesti kloubů a svalů – ale také od zlých snů.


Kaštánky můžeme ve hmoždíři rozdrtit na prášek a uschovat do vhodné krabičky jako šňupací tabák, nebo prášek z kaštanů nasypat pod rohožku vašeho obydlí. Bude váš dům chránit…. Pokud dělám na podzim pro klienta amulet na objednávku,
dám do amuletu jako jednu z „věcí“ právě kaštánek....